E-Mail info@mucahit-karot.com

Adres KAHRAMANMARAŞ 46050 TÜRKİYE

İletişim Numarası +90 (0532) 054 61 35

Sosyal Medya

Hizmetlerimiz | KAHRAMANMARAŞ MÜCAHİT KAROT

tel-kesim53-115

HALATLI KESİM

Beton kesme sistemlerindeki teknolojinin en gelişmiş ürünü “Elektrikli Tel Kesme” makinasıdır. Bu sistem yüksek değerlerde kesme derinliğine ulaşabilmektedir. Gücünü hidrolik üniteden alır. Aparatlarının montajıyla, beton kütle çevresinde dönen elmas kesicilerden oluşan tel başka bir ifade ile halat desteğiyle kesim yapar. Bu sebeple sektörde tel kesim olarak bilindiği gibi halatlı kesim olarak da bilinmektedir.

DEVAM…

 

hidrolik-kesim50-118

HİDROLİK KESİM

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir. Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılır. Hidrolik kesimle 50 cm’ye kadar dikeyde ve yatayda beton kesme işleri yapılabilir. (kapı – pencere açılımı, parapet kesimi gibi) Her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme gerçekleştirilebilir.

DEVAM…

 

karot11-119

KAROT

İnşaatlarda ve yapım işlerinizde, beton delme konusunda sizlere gerek zaman tasarrufu gerekse ekonomik yönden büyük avantajlar sağlar. Geleneksel yöntemlerle beton delme işi (kırıcı delicilerle) çok fazla zaman almaktadır, kırma işlemi esnasında, betonda titreşim oluşmasından dolayı kılcal çatlaklar meydana gelmekte, bu da betonun direncini ve kalitesini azaltmaktadır

DEVAM…

 

filiz-ekme-121

FİLİZ EKME

Betonarme dizaynı yapılırken betonun hiç çekme yükü almadığı kabulü ile aşağıdaki iki durumda sıyrılma hatası oluşmadan kimyasal epoksiler ile filiz ekimi yapılır: Mevcut demirlere sonradan ankrajlanmış demirlerin çekme yüklerinin iletimi için belirli bindirmelerin yapılması Bir düğüm etrafındaki kuvvetlerin dengesi (Strut & Tie modeli kullanılarak) Yapısal bir sistemin ayrılmaz bir parçası olarak betonarmeye ekilen donatılar kadar yapının dizaynının tamamına da aynı derecede dikkat edilmelidir. ETA statik yüklemeli durumlarda, sonradan ekilmiş demirlerin çekme yükünü mevcut betondaki demirlere bindirme yoluyla aktarımı kanıtlamıştır.

DEVAM…